گوجه، عضو جدانشدنی غذاهای ناسالم

مطمئناً، گوجه فرنگی ممکن است گوجه برای سرما خوردگی به عنوان پایه ای برای غذاهای نه چندان سالم مانند پیتزا و سس گوجه فرنگی باشد، اما خود میوه ها بسیار مغذی هستند.

برای نوزادان، گوجه فرنگی فواید زیادی برای سلامتی دارد. آنها عبارتند از:

سرشار از ویتامین C. گوجه فرنگی منبع عالی ویتامین C است یک میوه متوسط با 16.9 میلی گرم (میلی گرم)، 34 درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را برای نوزادان 7 تا 12 ماهه از بین می برد.

چاو می گوید: «ویتامین C در صورت مصرف همراه با منبع آهن می تواند به جذب آهن کمک کند. به علاوه، این ریزمغذی ایمنی را تقویت کرده و به بهبود زخم کمک می کند.

سرشار از پروویتامین A. پروویتامین A گلاب و سفید شدن ابرو را به ترکیب ریز مغذی های چشمگیر گوجه فرنگی اضافه کنید. (بدن کاروتنوئیدهای پروویتامین A را به ویتامین A تبدیل می کند.)

یک گوجه فرنگی تازه متوسط حاوی 51 میکروگرم (mcg) یا حدود 10 درصد از نیاز روزانه کودکان 7 تا 12 ماهه است.

این ماده مغذی ارتباط سلولی و رشد، رشد بینایی و عملکرد سیستم ایمنی را تقویت می کند.

سرشار از آنتی اکسیدان اگر تا به حال برچسب سس کچاپ را خوانده باشید، احتمالاً نام لیکوپن، آنتی اکسیدان قوی گوجه فرنگی را شنیده اید.

لیکوپن به محافظت در برابر آسیب های متن تشکر از رضایت مشتری ایجاد شده توسط رادیکال های آزاد کمک می کند و استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش می دهد.
برای هیدراتاسیون مفید است. می دانید گوجه فرنگی آبدار است، اما چقدر آبدار است؟ گوجه فرنگی متوسط 94 درصد آب دارد. اگر کودک با یبوست یا زردی دست و پنجه نرم می کند، مایعات اضافی از گوجه فرنگی می تواند کمک کند.

به نظر می رسد با هر غذایی  همیشه چیزی وجود دارد که باید مراقب آن بود. خوشبختانه، گوجه فرنگی به احتمال زیاد برای کودک شما مشکلات جدی ایجاد نمی کند.

اولاً، آنها یکی از هشت لباس های زنانه آلرژن غذایی اصلی نیستند، بنابراین واکنش آلرژیک به گوجه فرنگی نادر است (اگرچه کاملاً ناشناخته نیست).

چاو توصیه می کند: «گوجه فرنگی باید پوست کنده شود، مگر اینکه در قطعات بسیار کوچک عرضه شود. اندازه قطعات نباید بیشتر از نیم اینچ باشد.

  • منابع:
    1. ?Can babies eat tomatoes
  • تبلیغات:
  1. رنگ مناسب پارچه مبلی خود را پیدا کنید
  2. گردو غذایی ماده ای که غنی از ALA است
  3. آنالیز قسمت های مختلف درخت بادام هندی
  4. روش کاشت درخت بادام هندی در خاک شنی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.