چای احمد سیلان مخصوص بخورید تا از ریزش مو نگیرید

متخصصان تغذیه و پزشکان می گویند که میزان متوسط ​​چای احمد سیلان مخصوص که می توان در روز نوشید ، پنج یا شش فنجان است.

اما مقدار زیادی بستگی به نوع نوشیدنی و محتوای کافئین در یک نوع خاص دارد. بنابراین، مهم است که در مورد اثرات منفی مصرف زیاد چای صحبت کنیم.

از آنجایی که چای خود حاوی کافئین است، نوشیدن بیش از حد آن می تواند چرخه خواب شما را مختل کند. مقالات علمی نشان می دهد که این ترکیب می تواند تولید ملاتونین را که منجر به کیفیت خواب ضعیف می شود، سرکوب کند.

ملاتونین هورمونی است که ریتم شبانه روزی را تنظیم می کند و به مغز انسان سیگنال می دهد که زمان خواب فرا رسیده است.

امروزه مشخص شده است که کیفیت نامطلوب آن یا کمبود آن می تواند دلایل زیر باشد :

– مشکلات روانی؛

– خستگی؛

– اختلال حافظه؛

– کاهش تمرکز توجه؛

افزایش خطر چاقی و تنظیم ضعیف قند خون.

اما باید به خاطر داشته باشید که هر فردی کافئین را با سرعت متفاوتی متابولیزه می‌کند و پیش‌بینی دقیق تأثیر آن بر خواب افراد دشوار است.

یک مطالعه در سال 2018 نشان می‌دهد که حتی یک فنجان چای کوچک ، شش ساعت یا بیشتر قبل از خواب، می‌تواند تأثیر بدی بر خواب فرد داشته باشد، اما در برخی موارد ممکن است اصلاً تأثیری بر خواب نداشته باشد.

پزشکان هشدار می دهند : اگر کیفیت خواب شما پایین است و به طور منظم چای الکترونیکی می نوشید ، سعی کنید میزان مصرف خود را کاهش دهید، اگر این کار کمکی نکرد، با پزشک مشورت کنید.

کارشناسان دانشکده بهداشت هاروارد توصیه می کنند از نوشیدنی ها و معجون های چای شیرین فرآوری شده خودداری کنید.

این غذاها حاوی کالری اضافی هستند و نوشیدن چای شیرین بیشتر بر وزن و البته سلامتی تأثیر می گذارد. چای معمولی کالری بسیار کمی دارد، اما چای های فرآوری شده در فروشگاه کالری بسیار بیشتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.