پیدا شدن لیمو خشک رودان در تابوت فرعون مصر موجب سالم ماندن جسدش شد

لیمو خشک رودان دورشاپو میوه ای ملایم و کم اسید است که مربوط به لیمو اورکا است. بارزترین ویژگی این رقم، پوست سبز آن است که ممکن است مردم آن را با لیمو اشتباه بگیرند.

این تنوع در اوایل دهه 1900 به وجود آمد. برخلاف بسیاری از انواع لیمو، طعم بسیار شیرین و ملایمی دارد که آن را برای آب‌گیری و حتی خام خوردن بسیار مناسب می‌کند.

دورشاپو آب و هوای گرم و مرطوب را ترجیح می دهد و در مناطق رشد USDA 8 تا 10 رشد می کند. از آنجایی که به سرما مقاوم نیست، باغبانان خانگی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنند ممکن است بخواهند لیمو دورشاپو را در داخل خانه پرورش دهند.

لیمو لیسبون، یکی دیگر از انواع محبوب‌تر درخت لیمو برای لیمو که در فروشگاه‌های مواد غذایی فروخته می‌شود.
لیمو لیسبون از درخت مرکبات آویزان شده است.


لیموهای لیسبون قبل از اینکه در دهه 1950 به کالیفرنیا راه پیدا کنند، در استرالیا منشا گرفته بودند. از آن زمان، آنها جایگاهی قوی در میان تولید کنندگان لیمو کالیفرنیا حفظ کرده اند و به یکی از محبوب ترین گونه ها در ایالات متحده تبدیل شده اند.

لیموهای لیسبون به دلیل اندازه بزرگ و محتوای آب زیادشان ارزشمند هستند. آنها روی درخت زیبا هستند، به رنگ زرد روشن و بزرگتر از بسیاری از ارقام دیگر هستند. احتمالاً یکی از این ها را خورده اید، زیرا تقریباً در هر خواربار فروشی یافت می شود.

آنها درختانی چشمگیر، با شاخ و برگ سبز عمیق، میوه های زرد روشن و گل های بهاری سفید خیره کننده هستند.

درخت لیمو بابون بومی برزیل است، بنابراین جای تعجب نیست که آب و هوای گرم و مرطوب را ترجیح می دهد. در واقع، نسبت به برخی از انواع مرکبات مقاوم‌تر در برابر حرارت است، اگرچه هنوز برای رشد به آب قابل توجهی نیاز دارد.

این میوه با پوست ضخیم بزرگتر از حد متوسط است و طعمی به شدت ترش با آب فراوان دارد. بسیاری از مردم می گویند که طعم آن بیشتر شبیه لیموترش است تا لیمو.

در حالی که این میوه اغلب در سراسر برزیل یافت می شود، در آمریکای شمالی رایج نیست و اگر بخواهید آن را در باغ خود پرورش دهید، یافتن آن دشوار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.