قیمت بهترین گردو کیلویی ایران

قیمت بهترین گردو کیلویی در ایران به عوامل مختلفی مربوط می شود. از جمله مهمترین این موارد می توان به نوع گردو کاغذی یا سوزنی بودن آن به همراه نوع بسته بندی آن اشاره کرد. با این وجود خرید این محصول به صورت عمده تاثیر زیادی بر کاهش قیمت آن خواهد داشت. 

قیمت بهترین گردو کیلویی ایران

مشخصات ظاهری گردو کیلویی

مشخصات ظاهری گردو کیلویی

گردو یکی از مرغوبترین محصولات تولیدی در ایران است. این میوه هم به صورت گردو با پوست و هم بدون پوست عرضه می شود. امروزه یکی از مسائلی که گریبان تمام افراد دنیا را گرفته است، رشد روزافزون بیماریها می باشد. بخش اعظم این بیماریها نتیجه تغذیه غلطی است که مردم وارد چرخه زندگی شان کرده اند.

به بیان دیگر در این کشورها رشد روزافزون غذاهای آماده و سریع و سرعت زندگی، سبک زندگی افراد را دچار تغییراتی نموده است. بر این اساس افراد این جوامع بیشتر به فکر سیر شدن هستند و توجه چندانی به ویژگی های مواد غذایی و ارزش آنها ندارند.

میوه گردو هنگامی که روی درخت است دارای پوست سبز رنگی بوده که تمام سطح گردو را پوشانده است. به بیان دیگر مغز گردو توسط دو پوست پوشانده شده می شود. پوست اول آن سبز رنگ بوده و پوست دیگری که زیر پوست اول قرار دارد نیز به رنگ قهوه ای یا همان گردویی می باشد.

در واقع گردوی نهایی که شما در بازار مشاهده می کنید نوعی از گردو است که پوست سبز آن جدا شده و محصول خشک شده به دست مصرف کنند نهایی می رسد. با شکستن گردو پوست کاغذی متوجه شباهت زیاد این مغز خوراکی با ساختار مغز انسان می شوید. این موضوع از یک سو و خواص فراوان آن در بهبود عملکرد مغز سبب شده تا امروزه از مغز گردو به عنوان غذای مغز نام ببرند.

در حال حاضر انواع گردو را می توان به شرح زیر بیان کرد.

  • گردو پوست کاغذی
  • گردو سوزنی
  • گردو پوست سبز

همچنین گردو به سبب طبع گرمی که دارد از دوران کهن در سبد غذایی همه ایرانیان جای داشته است. طبع گرم، این گردو خواص زیادی به آن بخشیده که باعث می شود قوای کلی بدن انسان تقویت شود. در حال حاضر خواص زیادی از این گردو کشف شده است اما هنوز بسیاری از اسرار پنهان این مغز جادویی ناشناخته مانده و هنوز تحقیقات زیادی روی آن در حال انجام می باشد.

یکی از خواص فوق العاده گردو درباره میزان فسفری زیادی است که درون گردو وجود دارد. بر این اساس می توان به جرات گفت حتی ماهی نیز به اندازه مغز گردو دارای فسفر نمی باشد.


بازار فروش گردو کیلویی با پوست چوبی

بازار فروش گردو کیلویی با پوست چوبی

بازار گردو کیلویی با پوست از رونق بسیار خوبی برخوردار شده است. در حال حاضر فروش گردو کیلویی به صورت مستقیم و بدون واسطه و با قیمت مناسبی از طریق همین سایت انجام می شود. 

البته همان طور که می دانید قیمت این محصول به عوامل متعددی مربوط می شود. از جمله مهمترین این موارد می توان به کیفیت و مرغوبیت آن اشاره کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.