دفتر لوازم التحریری که به خودکار برای نوشتن نیاز نداشت

لازم به ذکر است که دفتر لوازم التحریر مکانی عالی برای یادداشت سریع یک فکر قبل از فراموش کردن آن است.

در حالی که ممکن است در لحظه فکر کنید که خاطره با شما خواهد ماند، اما به احتمال زیاد آن اطلاعات کوچک یا جرقه یک ایده نمی ماند.

حافظه نه تنها زودگذر است، بلکه به طرز باورنکردنی خطاپذیر است. شهادت شاهدان عینی در پرونده‌های دادگاه بسیار غیرقابل اعتماد است و محققان دریافته‌اند که حتی افرادی که به اصطلاح «خاطرات زندگی‌نامه‌ای بسیار برتر» دارند.

مهارت‌های فوق‌العاده‌ای که به آنها اجازه می‌دهد تقریباً تمام جزئیات زندگی خود را به خاطر بسپارند – مستعد ابتلا به دروغ هستند.

حتی زمانی که معتقدیم وقایع را به وضوح به یاد می آوریم، خاطرات ما ممکن است اشتباه باشد. پس آیا جای تعجب است که ما در به خاطر سپردن شماره تلفن و لیست های مواد غذایی مشکل داریم؟

حمل خودکار و کاغذ نوشتن اطلاعات را در لحظه آسان می کند و زمانی که به دفترچه یادداشت خود می روید تصویر دقیق تری از روز ارائه می دهد.

نوشتن وقایع و افکار در طول روز راه خوبی برای تقویت حافظه است، اما از یک دفترچه یادداشت می‌توان برای مقاصد نه چندان بلند نیز استفاده کرد، مثلاً یادداشت کنید که آن تکه پیتزای شگفت‌انگیز را از کجا تهیه کرده‌اید.

نوشتن می تواند برای سلامت روان شما مفید باشد: روزنامه نگاری تکنیکی است که پزشکان برای مبارزه با مسائل مربوط به سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی توصیه می کنند.

نگه داشتن نوعی دفتر خاطرات به افراد کمک می کند تا افکار و ترس های درونی خود را بیان کنند، الگوهای افکار منفی را شناسایی کنند و علائم را دنبال کنند.

حتی اگر اضطراب ندارید، داشتن یک دفتر خاطرات می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را روشن کنید و خودتان را بشناسید.

ممکن است فکر کنید که برای نوشتن هر روز وقت ندارید، اما اگر دفترچه ای به همراه داشته باشید، دفتر خاطرات شما همیشه برای نوشتن در دسترس خواهد بود، در حالی که در طول زندگی روزانه خود وقت خود را از دست می دهید.

شما هرگز نمی دانید که الهام چه زمانی به شما حمله می کند: حمل دفترچه یادداشت برای قرن ها بخش اساسی از فرآیند خلاقیت بوده است.

لودویگ ون بتهوون بدون آن به جایی نرسید، فقط در صورتی که وقتی بیرون بود الهام گرفت. بنجامین فرانکلین یک دفترچه یادداشت جیبی به همراه داشت تا پیشرفت اخلاقی خود را در برنامه توسعه شخصیت «13 فضیلت» ترسیم کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.