جو دوسر کیلویی در سال 1345 ماده غذایی ‌شفا بخش شناخته شد

آیا امروز صبح داخل یک کاسه جو دوسر کیلویی مخلوط کردید؟ یکی با گردوی خرد شده و زغال اخته؟

بیایید کار را کاهش دهیم: بله، بلغور جو دوسر برای شما مفید است، علیرغم آنچه هر کسی که از کربوهیدرات می ترسد به شما می گوید.

جو دوسر به عنوان یک منبع عالی از غلات کامل، حاوی یک نشاسته محافظ قلب به نام بتا گلوکان است که می تواند به کاهش کلسترول بالا کمک کند و به طور بالقوه به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها کمک کند.

فیبر آنها (و بافت غنی) آنها را به ویژه برای صبحانه سیر کننده می کند و به شما کمک می کند از تماس قبل از ناهار برای میان وعده اجتناب کنید.

علاوه بر این، آنها سازگار با دستگاه گوارش هستند زیرا محتوای فیبر آنها همچنین می تواند به بهبود هضم و ارتقای منظم کمک کند.

جو دوسر چیست و درباره تاریخچه آن چه باید بدانید؟ Avena sativa – یا جو دوسر ممکن است یکی از مواد اصلی در میز صبحانه شما باشد، اما آنها عمدتاً برای تغذیه دام کشت می شوند.

یولاف در مناطق معتدل مانند ایالات متحده و کانادا رشد می کند و می تواند در برابر خاک ضعیف مقاومت کند و آن را به محصولی بسیار دلچسب تبدیل می کند.

تاریخچه آنها به بیش از حد انتظار می رسد. کسانی که از رژیم سرخپوشان پیروی می کنند از غلاتی مانند جو پرهیز می کنند، زیرا آنها تأیید می کنند که اجداد غارنشین ما آنها را نمی خوردند.

اما شواهد جدید چیز دیگری را نشان می دهد. مطالعه‌ای که در مجله PNAS منتشر شد، به کشف شواهدی از ابزارهای باستانی اشاره کرد که برای آسیاب کردن دانه‌هایی مانند جو دوسر استفاده می‌شد.

جو را به روش‌های مختلف بخارپز، پهن و برش می‌دهند و انواع مختلفی از جو را تولید می‌کنند. اینها شامل جو “قدیمی” (معمولی)، جو سریع و جوی فوری است.

(همانطور که می توانید بگویید، نام آنها نشان می دهد که با چه سرعتی می توانند به بلغور جو دو سر بپزند.) جو دوسر یک غلات کامل در نظر گرفته می شود زیرا پس از پردازش، سبوس و جوانه آن دست نخورده باقی می ماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.