تولید کننده انواع گردو ایران

گردو جز مغزیجات و میوجات گرم و سردسیری است که طرفداران بسیاری دارند و گردو ایران مرغوب ترین گردو را کشت و تولید و صادر میکنند. تولید کنندگان گردو در ایران در شهر های همدان، کردستان، خراسان رضوی و اردبیل است که همدان در صدر اول است و به تولید گردو مرغوب و ارگانیک معروف است به طوری که ایران مقام سوم در کشت و تولید گردو را به خود گرفته است.

تولید کننده انواع گردو ایران

فرآیند تولید گردو ایران

فرآیند تولید گردو ایران گردو ایران، دارای گونه ها و نژادهای مختلفی است برخی از درخت های گردو فقط از میوه آن استفاده میکنند و برخی دیگر علاوه بر میوه آن؛ از چوب آن نیز بهره میبرند. گردو سیاه شرق آمریکا از جمله گردوهایی است که دارای چوب مقاوم و دارای کارایی بالاست.

تولید گردو ایران هم به صورت خودرو و هم به صورت اهلی قابل کشت است و البته اگر به صورت اهلی بخواهید آن را کشت کنید باید در زمین های کم ارتفاع به صورت بذر یا نهال قابل انجام دهید.

برخی دیگر نیز برای کشت انبوه؛ آن ها را در داخل گلخانه به دلیل اینکه میتوان حرارت و دما را کنترل کرد و نهال ها از هر گونه آفات و میکروب و ویروس در امان باشد در داخل گلخانه ها با کنترل شرایط به باروری محصول میپردازند.

همان طور که گفته شد گردوها دارای نژاد و گونه های مختلفی است که چند مورد آن را به صورت خلاصه ذکر میکنیم:

  • فرانکت: یک نوع نژاد گردویی است برای فرانسه که در مناطق گردو خیز به خوبی رشد میکند و بسیار زود به بار مینشیند و محصول فراوانی میدهد.
  • لارا: میزان محصولی که میدهد نسبت به فرانکت بسیار بیشتر است میوه آن به رنگ روشن و بوی خوبی دارد در هنگام کشت این نوع، باید توجه کرد در مناطق سردسیر و یخبندان به بار نمی آید و نیاز به آب فراوان دارد.
  • پدرو: این نژاد هم محصول زیادی میدهد اما در مناطق سردسیر کشت آن مناسب نیست و کیفیت میوه آن متوسط است
  • هرتلی: این گونه هم همانند پدرو در مناطق یخبندان کشت آن مناسب نیست و دارای میوه با کیفیتی است و باید تازه آن را خورد.

فروش انواع گردو ایران

فروش انواع گردو ایران گردوهای ایران دارای مرغوبیت بالایی است و کیفیت قابل قبولی دارد برای فروش گردو ایران اگر به دنبال خریدار واقعی میگردید و میخواهید با افراد قابل اطمینان مذاکره و داد و ستد انجام دهید شما میتوانید از طریق مشاوران و متخصصان خبره مشورت به عمل آوردید تا محصولات خود را با سود مناسب به فروش برسانید و از همکاری با این مشاوران خرسند و راضی باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.