با استفاده از لباس ایزوله یکبار مصرف در مراکز درمانی از شر ویروس های کشنده خلاص شوید

طبق سند راهنمای AAMI-TIR11:2005  لباس های قابل استفاده مجدد مانند لباس ایزوله یکبار مصرف به طور کلی می توانند برای 50 دوره یا بیشتر دوره های شستشو و خشک کردن استفاده شوند.

تعداد چرخه های شستشو/خشک کردن توسط سازنده پیشنهاد شده است، طبق سند راهنمای AAMI-TIR11:2005 ، یک سیستم ردیابی قابل تأیید، مانند چک کردن دستی، بارکد، یا تراشه فرکانس رادیویی، یک سیستم ردیابی قابل تأیید، باید وجود داشته باشد.

حرکت میکروارگانیسم ها در پارچه ها به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله: (1) مشخصات شکل و سطح میکروب، (2) ویژگی های حامل ها، (3) ویژگی های فیزیکی و شیمیایی پارچه.

شکل میکروارگانیسم ها متفاوت است و این بر توانایی آنها برای حرکت در ساختار پارچه تأثیر می گذارد. ویژگی‌های میکروارگانیسم‌ها از جمله اندازه و مورفولوژی سلول، تحرک و سازگاری با شرایط محیطی مختص نوع میکروب است.

 

چندین میکروارگانیسم مختلف در محیط های مراقبت های بهداشتی از جمله باکتری ها، ویروس ها و برخی قارچ ها یافت شده اند. به طور کلی، قارچ‌ها بزرگ‌تر از باکتری‌ها هستند (طول ۱ تا ۵ بر میکرومتر)، و باکتری‌ها بزرگ‌تر از ویروس‌ها هستند (به عنوان مثال، اندازه ویروس HIV ~ 13 نانومتر است).

میکروارگانیسم ها توسط حامل هایی مانند مایعات بدن، سلول های پوستی ریخته شده، پرز، گرد و غبار و قطرات تنفسی منتقل می شوند. مشخص شده است که بیشتر عفونت‌های محل جراحی  توسط میکروب‌هایی که از کارکنان یا بیمار منشا می‌گیرند ایجاد می‌شوند.

 همچنین گزارش شده است که وجود مایعات انتقال میکروبی را تسهیل می کند و بنابراین احتمال عفونت را افزایش می دهد.

این پارچه‌ها پارچه‌های ساده بافته شده‌ای هستند که از نظر شیمیایی تکمیل شده‌اند و ممکن است از طریق غلتک‌ها فشار داده شوند تا خواص مانع مایع را افزایش دهند.

لباس های قابل استفاده مجدد به طور کلی می توانند برای 50 دوره یا بیشتر دوره های شستشو و خشک کردن استفاده شوند، تعداد چرخه های شستشو/خشک کردن توسط سازنده پیشنهاد شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.