استفاده از میکرومتر داخل سنج میله ای برای ساخت جواهرات

دانشمندان موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) مقاله ای را در مجله Metrologia در مورد ساخت تجهیزات مبتنی بر لیزر بسیار پیشرفته مانند میکرومتر داخل سنج میله ای منتشر کردند.

ابعاد کابل های ریز سنج، الیاف و سایر عناصر با عرض تقریباً سه برابر موی انسان را به دقت ارزیابی می کند.

این به عنوان یک میکرومتر لیزری شناخته می شود و دقت آن با معادل های پیشرفته تر آن قابل مقایسه است، اما هزینه کمتری دارد، استفاده از آن ساده تر است و نیاز به نگهداری کمتری دارد.

میکرومتر جدید از یک تداخل سنج جابجایی نوری لیزری بهبود یافته استفاده می کند که عرض اقلام قرار گرفته در بین دو سطح فلزی را با استفاده از نور اندازه می گیرد.

میکرومتر جدید تقریباً به طور کامل از Invar ساخته شده است که آلیاژهای نیکل-آهن با خواص برتر، به ویژه پایداری حرارتی هستند.

این ماده به نوسانات جزئی دما واکنش نشان نمی دهد. در نتیجه، تجهیزات اندازه گیری نسبت به سایر ابزارهای پیشرفته کمتر مستعد عدم دقت هستند.

طراحی جدید محققان را قادر می سازد تا ابزار را به صورت مجازی کنترل کنند و خطر وارد کردن دما به دستگاه را از طریق تعامل انسانی از بین ببرند.

علاوه بر این، تیم مکانیزم قوی تری برای اتصالات کاربید ایجاد کرد تا آیتم مشاهده شده را حفظ کند. همه این پیشرفت‌ها دقت دستگاه را افزایش دادند.

نقش شرکت ها در آینده: طبق آخرین گزارش تجزیه و تحلیل روند بازار با عنوان ” بازار جهانی میکرومتر داخلی 2022 “، انتظار می رود صنعت میکرومتر تا سال 2028 به شدت افزایش یابد.

 صنعت خودرو، هوافضا، تولید و ساخت و ساز نقشی حیاتی در رشد آن ایفا خواهد کرد. طبق این گزارش انتظار می‌رود که منطقه آمریکای شمالی بیشترین سهم درآمد را داشته باشد.

انتظار می رود تولیدکنندگان و شرکت هایی مانند Anytime tools، Alpa Srl، INSIZE Co. Ltd.، Mahr GmbH، Walfront و بسیاری دیگر نقشی حیاتی در این صنعت ایفا کنند. 

آینده صنعت میکرومتر روشن است و ابزارهای دیجیتالی مدرن مانند یادگیری ماشینی (ML) انتظار می رود پیشرفت گسترده ای در کاربردهای آن ایجاد کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.