استفاده از لوله و اتصالات پلیمری در تولید رنگ های خوراکی

اگر با لوله و اتصالات پلیمری سیاه رنگ در سینک، وان یا فاضلاب توالت برخورد کردید، احتمالاً از آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) ساخته شده است.

لوله ABS در اندازه های مشابه لوله PVC است. در موارد ضربه زیاد نسبت به PVC کمی بادوام تر است اما نمی تواند در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد.

انواع لوله ها و قطعات ABS در بازار موجود است که می توان از آنها برای تعمیر سیستم های تخلیه، ضایعات و هواکش های ABS موجود استفاده کرد.

یک لوله فولادی که در حوضچه ای از روی فرو می رود. گالوانیزه دو روش برای کاهش خوردگی دارد:

سطح را مانند رنگ می پوشاند و در اکثر شرایط، یک لایه اکسیدی بسیار چسبنده مانند آلومینیوم و SS را تشکیل می دهد.
این یک آند قربانی (روی) برای دریافت خوردگی به جای خوردگی فولاد فراهم می کند.


لوله فولادی گالوانیزه تمام مزایای لوله فولادی را دارد، به علاوه مقاومت در برابر خوردگی را در بیشتر محیط‌ ها بهبود می‌بخشد، اگرچه با هزینه کمی بالاتر.

اگر یک لوله گالوانیزه جوش داده می شود، جوشکار باید مراقب باشد تا به فولاد خام خرد شود. تعمیر گالوانیزه در داخل لوله دشوار یا غیرممکن است.

به طور گسترده ای به عنوان مقاوم در برابر تمام خوردگی در نظر گرفته می شود. این در بسیاری از شرایط صادق است، اما نه همه.

در دهه گذشته، ما شاهد ارائه SS نازکتر به عنوان جایگزینی برای لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های مسی با قطر بزرگتر، عمدتاً برای لوله کشی آب آشامیدنی خانگی بوده ایم.

فولاد ضد زنگ برای ساختن یک لایه اکسید چسبنده به مقداری اکسیژن نیاز دارد. این معمولاً در سیستم‌های گرمایش/سرمایش هیدرونیک یا سیستم‌های آب خانگی مشکلی نیست، اما یک سیستم ذخیره‌سازی آب سرد بزرگ ممکن است سطح اکسیژن آنقدر پایین باشد که با خوردگی تحت تأثیر میکروبی مواجه شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.