الکل صنعتی در داروخانه که جان کودکی را گرفت

تعریف الکل صنعتی در داروخانه این است: ” یک مولکول آلی که حاوی یک گروه هیدروکسیل است که به یک اتم کربن اشباع پیوند خورده است.

گروه هیدروکسیل یک مولکول اکسیژن است که با هیدروژن پیوند دارد و به صورت -OH نوشته می شود. الکل ها معمولاً در آماده سازی های ترکیبی استفاده می شوند و ویژگی های آنها مشخص می کند که کدام یک مناسب است.

اتانول و محلول های اتانول آبی در فرمولاسیون های دارویی و آرایشی استفاده می شود. این ماده در درجه اول به عنوان یک حلال استفاده می شود، اما به عنوان یک نگهدارنده ضد میکروبی در غلظت های 10٪ یا بیشتر نیز عمل می کند.

اتانول و اتانول دهیدراته شده در بیش از 1000 فرمول PCCA استفاده شده است. موارد استفاده در ترکیب طیف گسترده ای دارد: حلال، محلول ذخیره، وسیله نقلیه موضعی، تقویت کننده نفوذ، نگهدارنده تا ضد عفونی کننده.

ایزوپروپیل الکل به راحتی در ترکیب استفاده نمی شود، اما زمانی که از آن استفاده می شود اغلب به عنوان یک حلال یا ضد عفونی کننده در یک فرمول موضعی استفاده می شود. ایزوپروپیل الکل برای استفاده در آماده سازی خوراکی مناسب نیست.

هر دو اتانول و ایزوپروپیل الکل می توانند به عنوان ضد عفونی کننده استفاده شوند و معمولاً در ترکیب ضدعفونی کننده های دست در زمان کمبود استفاده می شوند.

در جایی که ایزوپروپیل یا الکل دناتوره شده نمی توانند اتانول مصرف کنند. بنابراین، اتانول تنها گزینه برای آماده سازی ترکیبی خوراکی خواهد بود.

هنگامی که الکل جزء فرمولاسیون است، مهم است که توجه داشته باشید که آماده سازی باید در یک ظرف در بسته نگهداری شود تا قرار گرفتن در معرض هوا کاهش یابد و باعث تبخیر شود، که می تواند به مرور زمان باعث افزایش قدرت ترکیب شما شود.

جایگزین دیگری برای کاهش فرآیند تبخیر، نگهداری فرآورده در یخچال است.

زمان انتخاب الکل به عنوان حلال ترجیحی (به جای پروپیلن گلیکول USP یا دی اتیلن گلیکول مونو اتیل اتر NF) در فرمول ترکیبی شما در درجه اول به API مورد استفاده و ویژگی های مورد نظر سازگار با وسیله نقلیه بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم برای تعیین حلال ایده آل به پایگاه داده فرمول PCCA مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.